Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Kierowca maserati, w kilkanaście sekund, nazbierał 24 punkty karne WIDEO

Wysoki mandat oraz 24 punkty w zaledwie kilkanaście sekund, to konsekwencje za złamanie przepisów drogowych przez kierowcę maserati. Nagranie niebezpiecznej jazdy 44-latka opublikowali policjanci.

Wyższe mandaty i więcej punktów karnych za najbardziej niebezpieczne zachowania na drodze mają być narzędziem do ciągłej pracy na rzecz zapobiegania drogowym tragediom. Dzięki nowym przepisom kierowcy powinni mieć świadomość, że pośpiech i bagatelizowanie prawa drogowego niesie ze sobą nie tylko duże ryzyko wypadku, ale również surowe konsekwencje.

Przekonał się o tym kierowca maserati, który w czwartek (6 października) tak bardzo się spieszył, że wyprzedzał ciąg pojazdów pomimo linii podwójnej ciągłej oraz przekroczył dozwoloną prędkość. 44-latek został zatrzymany do kontroli przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich, którzy poruszali się nieoznakowanym radiowozem. Mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny w kwocie 1800 złotych i 24 punkty karne.

– Nagranie z tej sytuacji prezentujemy ku przestrodze. Niech będzie powodem do refleksji dla innych kierowców: czy warto się niepotrzebnie spieszyć, czy nie lepiej jest zdjąć nogę z gazu i uzbroić się w cierpliwość? – przekazał aspirant Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone