Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024

Pościg za fiatem cinquecento. Kierowca miał 2,7 promila FOTO

2,7 promila alkoholu w organizmie miał 24-letni kierowca osobowego fiata, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policją. Mężczyzna jazdę zakończył na ścianie kamienicy.

W miniony czwartek tuż po godzinie 22:00 na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Kościuszki w Radomski policjanci wydziału ruchu drogowego zauważyli fiata cinquecento, którego kierujący wyraźnie nie panował nad pojazdem. Mundurowi włączyli więc sygnały świetlne i dźwiękowe, by zatrzymać auto i sprawdzić, co jest powodem niebezpiecznej jazdy.

W pierwszym momencie wydawało się, że kierujący ma zamiar zaparkować i poddać się kontroli, gdyż zjechał na zatokę autobusową przy ul. Reymonta. Po chwili jednak gwałtownie ruszył i na skrzyżowaniu z ulicą Warszyca zaczął tracić panowanie nad fiatem. W efekcie 24 – letni mieszkaniec Radomska zakończył swoją ucieczkę na ścianie jednej z kamienic.

Po przebadaniu na jaw wyszło, że 24-latek miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto złamał obowiązujący go zakaz sądowy. Na szczęście jechał sam, ze zdarzenia wyszedł z niewielkimi obrażeniami.

Za spowodowanie kolizji został ukarany  mandatem w wysokości 5000 złotych. Przed sądem odpowie za złamanie zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa  grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Radomsko, źródło KPP Radomsko)

Komentarze wyłączone