Sobota, 25 marca 202325/03/2023

Zaatakował żonę nożem. Ranna kobieta uciekła do sąsiadki FOTO

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 50-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego, który podczas kłótni zaatakował nożem 37-letnią żoną. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mężczyzna, decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.

W miniony piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu  otrzymali zgłoszenie o ugodzeniu nożem kobiety, do którego miało dojść w jednym z mieszkań na terenie powiatu sierpeckiego.

Funkcjonariusze ustalili, że 50-letni mężczyzna podczas kłótni z 37-latką zaatakował ją i dwukrotnie ranił  nożem. Pokrzywdzona uciekła do sąsiadki, gdzie oczekiwał na pomoc. Funkcjonariusze na miejscu przestępstwa zatrzymali podejrzewanego 50-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że mężczyzna w chwili zatrzymania miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić 50-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Dzisiaj decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone