Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Śmierć 13-latki z Inowrocławia. 18-latek z zarzutem zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem ZDJĘCIA

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 13-letniej mieszkanki Inowrocławia usłyszał podejrzany w tej sprawie 18-latek. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zwłoki 13-latki zostały odnalezione w minioną środę, na jednym z osiedli Inowrocławia. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali do sprawy 18-letniego mężczyznę. W czwartek kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu doprowadzili podejrzanego do prokuratury.

– Działania i czynności policyjne oraz prokuratorskie doprowadziły do zgromadzenia dowodów, co w rezultacie doprowadziło do zarzutu. Prokurator postawił 18-latkowi zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 12, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności – przekazała asp. szt. Izabella Drobniecka oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Wczoraj podejrzany z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie został doprowadzony przez policjantów do sądu. Sąd aresztował go na 3 miesiące.


(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone