Poniedziałek, 20 marca 202320/03/2023

Usiłowanie zabójstwa kobiety. Policja szuka tego mężczyzny AKTUALIZACJA

Trwają poszukiwania 35-letniego Dawida Gabigi z Rybnika. Mężczyzna ma związek z usiłowaniem zabójstwa kobiety. Może być niebezpieczny. Policjanci za zgodą prokuratora opublikowali wizerunek podejrzewanego.

Śledczy z rybnickiej komendy poszukują niebezpiecznego mężczyzny, który ma związek z usiłowaniem zabójstwa mieszkanki Rybnika.

– Za zgodą Prokuratury Rejonowej w Rybniku publikujemy zdjęcie oraz dane personalne poszukiwanego mężczyzny, mającego związek z usiłowaniem zabójstwa mieszkanki Rybnika. Dla dobra śledztwa nie przekazujemy informacji o szczegółach zdarzenia – przekazała śląska policja.

W chwili ucieczki z miejsca zdarzenia był półnagi – miał na sobie tylko spodenki i miał przewieszoną torebkę.

– Wszelkie informacje w sprawie proszę kierować do dyżurnego jednostki pod numerem telefonu: 47 85 572 55 lub do najbliższej jednostki Policji pod nr 997. Uwaga! Poszukiwany może posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzia. Proszę zachować ostrożność i nie próbować zatrzymać go na własną rękę – dodała policja.

Mundurowi informują, że pomaganie sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności, a szczególnie ukrywanie sprawcy jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

AKTUALIZACJA:

– Dziękujemy za liczne udostępnienia, a tym samym pomoc w zatrzymaniu mężczyzny. 35-latek, który ma związek z usiłowaniem zabójstwa wczoraj wpadł w ręce rybnickich policjantów. Zatrzymani zostali także dwaj mężczyźni, którzy pomagali mu ukryć się przed policją – przekazała śląska policja.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone