Poniedziałek, 20 marca 202320/03/2023

Próbował zabić swoją partnerkę. 26-latka walczy o życie w szpitalu ZDJĘCIA, WIDEO

Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Rybnika, który próbował zabić swoją partnerkę. Mężczyzna zaatakował kobietę nożem. Zatrzymanemu grozi teraz dożywocie. Odpowiedzialności nie uniknie też 34-latek, który pomagał mieszkańcowi Rybnika ukryć się przed policją.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godziny 22.30 w jednym z bloków w centrum miasta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 35-letni mieszkaniec Rybnika w mieszkaniu usiłował zabić swoją partnerkę, atakując ją nożem. Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko oraz ustalili przebieg zdarzenia. Od tego momentu rozpoczęły się też poszukiwania podejrzewanego mężczyzny podejrzanego, który zbiegł z mieszkania. Poszkodowana 26-letnia kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala.

W poniedziałek o godzinie 22.00 na terenie powiatu wodzisławskiego kryminalni zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Rybnika. Ponadto śledczy zatrzymali 34-latka, który pomagał niedoszłemu zabójcy ukryć się przed policją.

Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj rybnicki sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 35-latka w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu. 34-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, który pomagał rybniczaninowi ukryć się przed Policją, decyzją Sądu Rejonowego w Rybniku również na 3 miesiące trafił do aresztu.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone