Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

41 punktów karnych za nieodpowiedzialną jazdę ładowarką ZDJĘCIA

W Lędzinach w woj. śląskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ładowarki, który złamał szereg przepisów ruchu drogowego. Na konto operatora ciężkiego sprzętu wpłynęło, aż 41 punktów karnych.

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 31-letni kierowca, który ulicą Lipową w Lędzinach, pomimo zakazu w tym miejscu, przemieszczał się ogromną ładowarką. Tego dnia na drogach regionu panowała gęsta mgła.

– Ze względu na szerokość tego pojazdu, samochody jadące z przeciwka zmuszone były do zjazdu na pobocze. Ładowarka przy tym wjeżdżała i poruszała się częściowo chodnikiem. Pomimo dużych gabarytów, widoczność jadącej maszyny była dodatkowo utrudniona, gdyż jej oświetlenie pozostawiało wiele do życzenia – przekazała śląska policja.

Na pojeździe zalegała też ziemia i piasek, które zanieczyszczały jezdnię. Jakby tego było mało, podczas manewrów skrętu, kierowca nie zasygnalizował swoich zamiarów.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę do kontroli, w miejscu bezpiecznym, poza jezdnią. Wynik tej czynności okazał się dla nieodpowiedzialnego 31-latka bardzo dotkliwy. Złamanie przez niego szeregu przepisów i charakter tych naruszeń, dały mundurowym podstawę do tego, by sprawę przekazać do sądu. Na konto kierowcy wpłynęło, aż 41 punktów karnych.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone