Sobota, 23 września 202323/09/2023

Doprowadziła do kolizji, miała ponad 5 promili

Mieszkanka Nowego Sącza spowodowała kolizję i oddaliła się z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania kobieta miała ponad 5 promili alkoholu w organizmie. Na jaw wyszło też, że ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez sąd.

Na jednym z osiedli w Nowym Sączu kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącą kią. Sprawczyni postanowiła jednak oddalić się z miejsca zdarzenia. Kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie i dotarli na miejsce kolizji, natychmiast podjęli czynności, by ustalić, kto w chwili zdarzenia kierował oplem.

W efekcie tych działań mundurowi ustalili, że sprawczynią kolizji była 35-latka. Kobieta została zatrzymana, a w rozmowie z policjantami przyznała, że to ona kierowała oplem. Kiedy funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości, okazało się, że sądeczanka miała w organizmie ponad 5 promili alkoholu.

Dodatkowo po sprawdzeniu w systemach na jaw wyszło, że kobieta ma orzeczony przez sąd dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. 

Teraz nieodpowiedzialna 35-latka poniesie konsekwencje swojego zachowania. Kobieta opowie za kierowanie pojazdem mimo orzeczonego dożywotniego zakazu i w stanie nietrzeźwości, a także za spowodowanie kolizji i oddalenie się z jej miejsca. Grozi jej wysoka grzywna oraz kara nawet do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

4 komentarze

  1. Gdyby redakcja mogła poprawić tytuł (Dorowadziła do kolizji, miała ponad 5 promili …)

  2. Dostanie kolejny zakaz i złapią ją z 6 promilami. Bo do czego niby są takie zakazy, jak nie do kolekcjonowania i zdobywania najwyższych lokat w ogólnopolskim rankingu?

  3. A ile miał dowódca oficer grupy SPED Z GORZOWA NIE BYŁ NA SŁUŻBIE ROZWALIŁ SŁUŻBOWE BMW 150 m od komisariatu hahah nie jestem za piciem itp za kółkiem ALE SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI