Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Chciał ukraść 2 zł. Grozi mu 10 lat więzienia

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 34-latkowi, który próbował włamać się do samochodu, żeby ukraść 2 złote i 50 groszy, leżące na siedzeniu kierowcy. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku.

Policjanci z warszawskiej Białołęki wracając z interwencji przy ulicy Modlińskiej zwrócili uwagę na mężczyznę kucającego przy drzwiach ciemnego seata, zaparkowanego w zatoczce.

Gdy podeszli bliżej zauważyli, że ten dłubie kluczem nasadowym i nożem technicznym w zamku. Mundurowi wylegitymowali go. Był to 34-letni mieszkaniec Pragi Północ.

Mężczyzna przyznał się policjantom, że próbował dostać się do wnętrza pojazdu, by ukraść 2 złote i 50 groszy leżące na siedzeniu kierowcy. Mundurowi dokładnie go skontrolowali i zabezpieczyli od niego inne przedmioty mogące służyć do włamań.

Policjanci ustalili również świadka, który przekazał im informacje potwierdzające, że 34-latek próbował włamać się do auta.

Dochodzeniowcy z komisariatu przy ulicy Myśliborskiej ustalili właściciela pojazdu i przyjęli od niego zawiadomienie. Materiały, które zgromadzili, dały im podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

Ponieważ 34-latek w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, poniesie odpowiedzialność za działanie w recydywie.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec wobec mężczyzny znacznie wyższą karę.

(fot. Policja, źródło KRP VI)

Komentarze wyłączone