Środa, 04 października 202304/10/2023

Wnuczek okradł własną babcię z węgla. Zabrał też złotą obrączkę

Policjanci z Płońska w woj. mazowieckim zatrzymali 25-latka, który okradł własną babcię. Łupem złodzieja padło 20 worków z zakupionym na zimę węglem oraz złota obrączka.

Mundurowi z Płońska otrzymali zawiadomienie od 76-letniej mieszkanki gminy Załuski, dotyczące kradzieży węgla, przez jej 25-letniego wnuka.

– Mężczyzna przebywał u swojej babci wraz z rodziną przez kilka dni. Gdy wyjechał, seniorka zorientowała się, że nie ma 20 worków węgla, które zakupiła na zimę i składowała na terenie posesji. Straciła również złotą obrączkę – przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Jak ustalili policjanci, 25-latek wynosił worki z węglem nocami, gdy wszyscy spali. Zaś obrączkę swojej babci ukradł, gdy kobieta zdjęła ją na chwilę, by zrobić mu obiad.

Kilka dni później mundurowi z Płońska otrzymali informację od funkcjonariuszy z Warszawy, o zatrzymaniu 25-latka, za posiadanie narkotyków. Mężczyzna został przewieziony do płońskiej komendy i usłyszał zarzut kradzieży węgla. Jak twierdził, węgiel wywiózł do swojego miejsca zamieszkania w woj. łódzkim, a obrączkę sprzedał za kilkaset złotych u jubilera.

25-latkowi grozi mu do 5 lat więzienia.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Mazowiecka)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. zdjęcie węgla drzewnego – trzeba było dać fotkę węgla na biegunkę