Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Listonoszka nie miała czasu roznosić poczty, bo myślała o chłopaku. Blisko 1000 przesyłek nie trafiło do adresatów ZDJĘCIA

Blisko 1000 przesyłek nie trafiło do adresatów, bo jedna z listonoszek zamiast doręczać korespondencję, myślała tylko o chłopaku, którego niedawno poznała. Kobieta ukrywała niedoręczone listy w mieszkaniu swoim oraz wspólnika. Oboje odpowiedzą za swój czyn przed sądem.

Policjanci z Legnicy w woj. dolnośląskim przyjęli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez listonoszkę oraz jej wspólnika.

21-latka i 30-latek podejrzewani są o to, że w październiku i listopadzie 2022 roku, działając wspólnie i w porozumieniu udaremniali możliwość zapoznania się z informacją zawartą w przesyłkach pocztowych, które adresowane były do wielu osób zamieszkałych na terenie Legnicy.

Zatrzymani zamiast dostarczać przesyłki, dużą część z nich ukrywali w swoich mieszkaniach. W trakcie prowadzonych przeszukań policjanci ujawnili blisko 1000 niedoręczonych przesyłek pocztowych i wkrótce zostaną one dostarczone odbiorcom.

– 21-latka tłumaczyła policjantom, że worek z listami był dla niej za ciężki, a dodatkowo poznała chłopaka i górę na wszystkim wzięły uczucia. W konsekwencji skutkowało to niestety, brakiem czasu na roznoszenie listów – przekazał asp. szt. Łukasz Dutkowiak z KMP w Legnicy.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy zastosowała wobec zatrzymanej środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5000 złotych, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że partner zatrzymanej nie wiedział o tym procederze.

Za popełnione przestępstwo grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP Legnica, źródło KMP Legnica)

Jeden komentarz

  1. Haha, nie mogła chodzić, bo myślała. Jednowątkowy procesor jej się trafił. Powinni zapobiegawczo jej zabrać prawo jazdy jeśli ma, bo gdy myśląc traci władzę nad kończynami, to nie powinna jeździć.