Piątek, 12 lipca 202412/07/2024

Policyjny pościg zakończony wypadkiem. Zderzyły się trzy pojazdy ZDJĘCIA

Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu trzech pojazdów, do którego doszło w trakcie policyjnego pościgu w miejscowości Skoki w woj. wielkopolskim.

W piątek po godzinie 10 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że w trakcie policyjnego pościgu doszło do wypadku na skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 196 z ulicą Rogozińską w miejscowości Skoki.

– Po przyjeździe zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia okazało się, że zderzyły się trzy samochody osobowe blokując całkowicie przejazd na skrzyżowaniu DW 196. Na miejscu obecni policjanci. Kierujący Działaniami Ratowniczymi uzyskał informację od policjanta, że przed zdarzeniem odbywał się pościg policji, za pojazdem marki Volkswagen Polo, którym podróżowały trzy osoby – przekazał ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu

Podczas udzielania pomocy poszkodowanym podróżującym volkswagenem, jedna z ossób próbowała oddalić się z miejsca zdarzenia przed przybyciem straży, co uniemożliwiła policja. Trzecia osoba podróżująca volkswagenem nie wymagała pomocy medycznej.

– Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o przetransportowaniu dwóch poszkodowanych do szpitala, transport poszkodowanych odbył się w asyście policji. Kierowcy pozostałych pojazdów uczestniczących w zdarzeniu nie wymagali pomocy medycznej – dodał ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu.

Dokładne okoliczności zdarzenia są ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

(fot. JRG Wągrowiec, OSP Skoki)

Komentarze wyłączone