Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Żołnierze uratowali kobietę zakleszczoną w aucie FOTO

Żołnierze Wojska Polskiego, którzy poruszali się drogą relacji Ciechanów-Przasnysz udzielili pomocy poszkodowanej w zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Łagunach. Kobieta była zakleszczona w aucie, z którego wydobywał się dym.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w miejscowości Łaguny w powiecie ciechanowskim. Samochód osobowy, którym podróżowała 51-letnia kobieta wjechał do rowu. Z ustaleń policjantów, wynika, że kierująca fordem jechała w kierunku Ciechanowa. 51-latka podczas manewru wyprzedzania straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu i dachowała. Kobieta najprawdopodobniej chciała uniknąć zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem.

Świadkami tego zdarzenia byli żołnierze Wojska Polskiego, płk dypl. Bogusław Postek z 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu oraz mat Adrian Skowroński z 6 Oliwskiego Ośrodka Radioelektronicznego im. adm. Arendta Dickmana w Gdyni. Żołnierze zatrzymali się na miejscu zdarzenia i udzielili pomocy poszkodowanej. Kobieta była zakleszczona w pojeździe, a spod maski samochodu wydobywał się dym.

Determinacja mężczyzn spowodowała, że udało im się odciągnąć drzwi pojazdu, a kobietę wydostać i ułożyć w bezpiecznym miejscu. Po udzieleniu pomocy przedmedycznej 51-latką zaopiekowali się ratownicy medyczni. Gdy żołnierze udzielali pomocy kobiecie inny świadek zdarzenia w tym czasie wzywał służby ratunkowe. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Przyczyny wypadku wyjaśniają ciechanowscy policjanci.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Jeden komentarz

  1. Bardzo świeża wiadomość. Ale trzeba wymienić nazwiska.