Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Wytwarzali w mieszkaniu fałszywe banknoty. Grozi im 25 lat więzienia ZDJĘCIA

Policjanci z Chorzowa w woj. śląskim zlikwidowali ośrodek fałszerski, w którym wytwarzane były nielegalne banknoty. Do sprawy zatrzymane zostały trzy osoby. Grozi im nawet 25 lat więzienia.

Z kilku placówek handlowych na terenie Chorzowa mundurowi otrzymali informację o odkryciu w utargu pojedynczych podrobionych banknotów o nominale 50 złotych. Specjalnie utworzona grupa operacyjna rozpoczęła poszukiwania osoby, która wprowadziła fałszywe pieniądze do obiegu. Funkcjonariusze zajęli się też ustaleniem miejsca, gdzie produkowane są „fałszywki”.  

Na podstawie analizy zgromadzonego materiału dowodowego, kryminalni z komendy wytypowali mieszkanie na terenie Chorzowa, w którym prawdopodobnie miał funkcjonować ośrodek fałszerski.

– Rano stróże prawa weszli do lokalu, w którym zastano trzy osoby w wieku od 18 do 49 lat. Chwilę później okazało się, że był to właściwy trop, podczas przeszukania policjanci odkryli, że zorganizowano tu małą firmę poligraficzną, w której produkowane były fałszywe banknoty – przekazała policja.

Kryminalni wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki zabezpieczyli sprzęt komputerowy, drukarkę, papier do produkcji banknotów oraz 25 sztuk gotowych, fałszywych 50-złotówek. Zatrzymane osoby trafiły już do policyjnego aresztu. Teraz trwa ustalanie ich konkretnych ról w przestępczym procederze. O dalszym losie fałszerzy zadecyduje chorzowski sąd. Grozi im nawet 25 lat za kratami.

(fot. KMP Chorzów, źródło KMP Chorzów)

Jeden komentarz

  1. W mennicy drukują ile chcą i to jest ok, a jak ktoś w domu wydrukuje to przestępca?