Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Z dzieckiem w wózku okradł market budowalny. Wszystko zarejestrowała kamera WIDEO

46-latek postanowił okraść jeden z marketów budowlanych metodą „na dziecko w wózku”. Łupem złodzieja padł towar o wartości ponad 1200 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w jednym z marketów budowalnych w Jaworze w woj. dolnośląskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży towaru o wartości ponad 1200 złotych. Wizerunek sprawcy zarejestrował monitoring.

Na nagraniu widać, jak mężczyzna wchodzi do sklepu z wózkiem, w którym znajduje się małe dziecko. W pewnym momencie amator cudzej własności zdejmuje z regału dwa akumulatory, po czym wkłada łup do wózka i jakby nigdy nic wychodzi ze sklepu, nie płacą za zakupy.

– Nie była to pierwsza tego typu kradzież w wykonaniu taty złodzieja. Trzy dni wcześniej, w ten sam sposób mężczyzna ukradł dwa akumulatory tej samej marki oraz puszkę z farbą – przekazał mł. asp. Przemysław Ratajczyk z KPP w Jaworze.

Metoda kradzieży „na dziecko w wózku” nie uszła złodziejowi na sucho. Funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę. Okazał się nim 46-letni jaworzanin.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Policjanci odzyskali trzy akumulatory, które z powrotem trafiły do sprzedaży.

– Jeden z akumulatorów mężczyzna zdążył uszkodzić, a farbę wykorzystał w prowadzonych pracach remontowych. Sprawcę ruszyło jednak sumienie i skruszony zapłacił za puszkę z farbą oraz uszkodzony akumulator. Za swoje naganne zachowanie złodziej przeprosił również obsługę sklepu – dodał mł. asp. Przemysław Ratajczyk z KPP w Jaworze.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone