Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Trzech nastolatków zdewastowało klatkę schodową. Najmłodszy ma 12 lat ZDJĘCIA

Sąd rodzinny zadecyduje o losie trzech chłopców w wieku od 12 do 13 lat, którzy zniszczyli klatkę schodową, powodujący straty na blisko 40 tys. zł.

Policjanci z gdyńskiej dzielnicy Oksywia otrzymali zgłoszenie o kilku młodych mężczyznach, którzy są nietrzeźwi i niszczą ściany klatki schodowej w jednym z bloków.  

– Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres i zobaczyli świeżo pomalowane ściany czarnym i czerwonym sprayem. Napisy na ścianach umieszczone były na ścianach prawie wszystkich pięter w budynku – przekazała policja.

Policjanci od razu zaczęli szukać wandali, równolegle na miejscu pracowali policjanci, którzy zabezpieczyli ślady i zapisy z kamer monitoringu. Dzięki ustaleniom, mundurowi już następnego dnia wiedzieli, że za te zniszczenia odpowiada trzech nastolatków. Materiały w ich sprawie policjanci przekazali już do sądu, który zdecyduje o ich dalszym losie.

– Dwóch 13-latków i 12-latek odpowiedzą za uszkodzenie mienia, straty opiewają na blisko 40 tys. zł – dodała pomorska policja.

(fot. Pomorska Policja, źródło Pomorska Policja)

Komentarze wyłączone