Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Siedział na torach, bo chciał odebrać sobie życie. 31-latka uratowali sokiści

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w ostatniej chwili uratowali 31-latka, który próbował odebrać sobie życie. Mężczyzna siedział na torach, bo nie potrafił poradzić sobie z problemami osobistymi. Desperat został przetransportowany do szpitala.

W środę, 14 grudnia dyżurny Straży Ochrony Kolei w Gliwicach otrzymał informację telefoniczną, że na szlaku Gliwice – Zabrze, przed nadjeżdżającym pociągiem relacji Oderbruecke – Gliwice Port, na torze usiadł mężczyzna, który prawdopodobnie usiłuje popełnić samobójstwo. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol funkcjonariuszy SOK z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach.

– Po przybyciu we wskazany rejon, mundurowi natychmiast podjęli interwencją wobec mężczyzny przebywającego w torach czynnych. Niedoszłym samobójcą okazał się 31-letni mieszkaniec Gliwic. Podczas rozmowy oświadczył funkcjonariuszom SOK, że z powodu problemów osobistych chciał odebrać sobie życie rzucając się pod nadjeżdżający pociąg – przekazała Komenda Główna Straży Ochrony Kolei.

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji mundurowi życie 31-latka udało się uratować. Mężczyzna został przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu IV Policji w Gliwicach, a następnie przewieziony do Samodzielnego Publicznego Szpitala Psychiatrycznego w Toszku na obserwację.

(fot. KG SOK, źródło KG SOK)

Jeden komentarz

  1. powrót męskich dzwonów

    Dostał mandat za przechodzenie przez tory?