Piątek, 12 lipca 202412/07/2024

73-latek podejrzany o zabójstwo żony. Mężczyźnie grozi dożywocie

Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej w woj. małopolskim zatrzymali 73-latka podejrzanego o zabójstwo swojej 73-letniej żony. Mężczyzna usłyszał zarzut i trafił do aresztu. Resztę życia może spędzić w więzieniu.

W minioną sobotę około godz. 1.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie o rannej kobiecie, znajdującej się w jednym z domów na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska. Na miejscu załoga karetki pogotowia ratunkowego, udzielała już pomocy 73-latce, ranionej ostrym narzędziem. Niestety, mimo wysiłków medyków, seniorka zmarła.

Policjanci zatrzymali 3 osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora. Po wykonaniu szeregu czynności procesowych dwie osoby zwolniono, natomiast 73-letni mąż denatki został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych. 

– Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na następny dzień (18.12) na postawienie 73-latkowi zarzutu zabójstwa tj. popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 Kodeksu Karnego. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej na wniosek dąbrowskiej Prokuratury, zastosował  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – przekazała małopolska policja.

Za zabójstwo 73-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone