Niedziela, 28 maja 202328/05/2023

Zignorował czerwone światło i uszkodził półzapory. ZOBACZ WIDEO

Kierowca osobowego samochodu wjechał na przejazd kolejowy w czasie nadawania sygnału czerwonego i podczas opuszczania półzapór. Jedna z nich oparła się na dachu pojazdu, a kierowca kontynuując jazdę uszkodził ją i odjechał.

Do zdarzenia doszło wczoraj na przejeździe kolejowym w Woli Rzędzińskiej w woj. małopolskim.

Jak przekazała tarnowska policja, kierowca osobowego samochodu zauważył sygnał czerwony na sygnalizatorze przejazdu kolejowego, ale zatrzymał swój pojazd dopiero tuż przed torowiskiem. W tym czasie jedna z półzapór zaczęła opadać. Oparła się na dachu pojazdu, a kierowca wówczas ruszył, zerwał ją i odjechał.

O incydencie został powiadomiony dyżurny tarnowskiej policji, który skierował do dyspozytora ruchu kolejowego policjantów ruchu drogowego. Po odtworzeniu monitoringu ustalono sprawcę uszkodzenia półzapór. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec Tarnowa, który przyznał się do uszkodzenia szlabanu i przyjął zaproponowany przez mundurowych mandat w wysokości 2000 złotych. Jego konto kierowcy powiększyło się o 15 punktów karnych.

Mężczyzna zostanie jeszcze obciążony przez kolej fakturą za naprawę uszkodzonej zapory. W ciągu kilkudziesięciu minut ruch pociągów na torach w Woli Rzędzińskiej był spowolniony z uwagi na uszkodzenia infrastruktury przejazdu kolejowego.

(fot. Policja Tarnowska, Policja Tarnowska)

Komentarze wyłączone