Niedziela, 26 marca 202326/03/2023

Tragiczny finał poszukiwań matki i jej 3-letniego syna. Oboje nie żyją

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 40-letniej kobiety i jej 3-letniego syna, którzy zaginęli 27 grudnia w czeskich Karkonoszach. W poniedziałek po południu czeska policja poinformowała, że oboje nie żyją.

– Odwołujemy poszukiwania zaginionej kobiety i jej syna. Członkowie służb górskich odnaleźli ich w lesie w rejonie Różowej Góry. Niestety brak oznak życia. Badamy przyczyny ich śmierci. Dziękuję wszystkim za współpracę – napisała czeska policja na Twitterze.

Jak ustalili policjanci, 40-latka od 25 grudnia przebywała w jednym z pensjonatów w Pecu pod Śnieżką. 27 grudnia partner kobiety zgłosił na policję zaginięcie jej i ich 3-letniego syna. Gdy policjanci udali się do pokoju, który wynajmowała kobieta, znaleźli tam jej rzeczy osobiste, a przed budynkiem zaparkowany samochód 40-latki.

Do akcji ratunkowej skierowano kilkudziesięciu policjantów, strażaków, ratowników górskich, w tym także 20-osobową grupę polskich ratowników z Karkonoskiej Grupy GOPR. W działaniach wykorzystano śmigłowiec kamery termowizyjne oraz psy tropiące.

28 grudnia kamera zarejestrowała kobietę i jej dziecko w pobliżu stacji przesiadkowej kolejki linowej na Różowej Górze.

W poniedziałek 2 stycznia ratownicy skupili swoje poszukiwania właśnie na tym rejonie. Po południu zwłoki kobiety i jej dziecka odnaleziono w lesie w rejonie Różowej Góry.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tej tragedii.

(fot. Policja Czeska, źródło Policja Czeska)

Komentarze wyłączone