Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Okradł szopkę bożonarodzeniową. Za złodziejem ruszył ksiądz i policjant FOTO

Złodziej – recydywista okradł bożonarodzeniową szopkę w sanktuarium na zakopiańskiej Olczy. W pościg za złodziejem ruszył ksiądz i policjant po służbie. Okazało się, że 34-latek z woj. pomorskiego ma na koncie jeszcze inne przestępstwa.

W poniedziałek 2 stycznia br. zakopiański policjant będąc po służbie zobaczył idącego w jego kierunku młodego mężczyznę, który w ręce niósł ciupagę i góralski serdak. Policjant przypomniał sobie, że osoba o bardzo podobnych rysach twarzy i ubiorze podejrzewana jest o kradzież na terenie miasta Zakopane. Bardzo szybko okazało się, że policjant miał rację. Młodego mężczyzny poszukiwał również ksiądz z pobliskiego sanktuarium.

– Okazało się, że ten mężczyzna przed chwilą wszedł do kościoła, a następnie wszedł do szopki bożonarodzeniowej z której następnie zabrał ciupagę i serdak góralski będące jej rekwizytami. Przez nikogo nie zatrzymywany właśnie kierował się w stronę miasta. Policjant zatrzymał złodzieja, a po chwili na miejscu była już załoga interwencyjna – przekazała zakopiańska policja.

34-latek najprawdopodobniej odpowie za pięć przestępstw, których miał dokonać na terenie Zakopanego. Oprócz kradzieży zarzuca mu się kradzież z włamaniem, uszkodzenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych. 34-latek z województwa pomorskiego usłyszał zarzuty, a sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy.

Mężczyzna odpowie również za inne przestępstwa, których miał się dopuścić wcześniej, a kary ich wykonania zawieszono.

(fot. Policja Zakopane, źródło Policja Zakopane)

Komentarze wyłączone