Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Sięgał po napój. Skręcił kierownicą, po chwili ciężarówka leżała ZDJĘCIA

Mężczyzna siedzący za kierownicą ciężarówki na chwilkę skupił swoją uwagę na czymś innym niż kierowanie pojazdem. Jazdę po prostej i pustej drodze, z powodu błahostki, zakończył w przydrożnym rowie.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu na autostradzie A1. Dyżurny komendy w Świeciu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pojazdu ciężarowego w miejscowości Grupa. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce kolizji ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki MAN, podczas jazdy sięgał po napój. Przez nieuwagę skręcił kierownicą w prawo, po czym zjechał na pobocze, a następnie do przyrożnego rowu.

47-letni mieszkaniec Płocka, kierujący ciężarówką, był trzeźwy. Na szczęście w zdarzeniu uszkodzony został tylko samochód. 

Kierownica to podstawowe narzędzie do sterowania samochodem. Prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jazdy, umożliwia wykonywanie manewrów, ponieważ właśnie dzięki niej kierowca ma kontrolę nad układem kierowniczym i zawieszeniem. Policjanci przestrzegają przed złymi nawykami i apelują o rozsądek i rozwagę.

(fot. KPP Świecie)

Jeden komentarz

  1. Tłumaczenie jest tak głupie, że chciałbym poznać PRAWDZIWĄ historię tego zdarzenia.