Niedziela, 28 maja 202328/05/2023

Labrador konał przy budzie. Właściciel twierdził, że „nic się nie stało” WIDEO, ZDJĘCIA

Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego wraz z fundacją OTOZ Animals z Elbląga odebrali, konającego przy budzie labradora. Zwierzę leżało we własnych odchodach, a jego ciało było objęte zaawansowaną martwicą. Niestety, mimo udzielonej pomocy, labradora nie udało się uratować. 38-letni właściciel psa, nie miał sobie nic do zarzucenia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dyżurny nowodworskiej policji został poinformowany przez inspektorów OTOZ Animals z Elbląga, że w jednej z miejscowości w gminie Stegna, przy budzie w fekaliach, leży pies.

Zwierzę było skrajnie zaniedbane, nie miało siły się poruszać, a pod brzuchem miało wielkiego guza.

Widok umierającego czworonoga poruszył funkcjonariuszy i inspektorów.

– Policjanci zauważyli zwierzę, które było przemoknięte, przemarznięte, wychudzone i leżało we własnych odchodach. Pies nie miał siły się poruszyć, jego ciało było już objęte zaawansowaną martwicą. W znajdującym się obok domu, w którym mieszkał właściciel, nikogo nie było. Z uwagi na ciężki stan psa policjanci wspólnie z inspektorami OTOZ Animals podjęli decyzję o natychmiastowym zabraniu go i przewiezieniu do weterynarza – przekazała pomorska policja.

Po kilkudziesięciu minutach na miejsce dojechał 38 – letni właściciel psa, który uważał, że „nic się nie stało”. Mimo walki lekarzy weterynarii, psa nie udało się uratować.  

Policjanci sporządzili oględziny miejsca zdarzenia i wykonali dokumentację fotograficzną. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok psa, oraz czynności procesowe policjantów,  od których wyników zależeć będzie, kiedy i jakie zarzuty usłyszy właściciel czworonoga. Policjanci prowadzą postępowanie w kierunku znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Właścicielowi psa może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

UWAGA MATERIAŁY DRASTYCZNE

(fot. KPP w Nowym Dworze Gdańskim, źródło KPP w Nowym Dworze Gdańskim)

2 komentarze

  1. Ciężko to w ogóle skomentować

  2. Ludzie to najgorsze potwory jakie są na świecie