Środa, 29 marca 202329/03/2023

Bus zmiażdżony po zderzeniu z ciężarówką. Jedna osoba nie żyje, cztery są ciężko ranne FOTO

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ciężko ranne, w wyniku wypadku, do którego doszło w piątek rano w miejscowości Przęsocin w woj. zachodniopomorskim. Bus zderzył się tam czołowo z ciężarówką.

Do tragedii doszło dzisiaj około godziny 9 rano w miejscowości Przęsocin w powiecie polickim. Bus marki Volkswagen Transporter, którym podróżowało 5 osób, zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Scania.

–  W pojeździe służącym do transportu osób zostało unieruchomionych 5 podróżnych. Działania ratownicze w pierwszym etapie polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Ze względu na znaczne zniszczenie konstrukcji pojazdu, w celu wydobycia rannych konieczne było usunięcie drzwi i dachu – przekazał oficer prasowy KP PSP w Policach.

W wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosła jedna osoba podróżująca volkswagenem. Cztery pozostałe osoby jadące tym pojazdem w krytycznym stanie zostały przetransportowane do szpitala.

Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są ustalane pod nadzorem prokuratora.

– Bus przewoził osoby bezdomne do Regionalnego Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach – przekazał portal Szczecinskie24.pl.

(fot. PSP w Policach/Piotr Tuzimek)

Komentarze wyłączone