Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Pies „wykopany” z ziemi podczas robót koparką. „Czegoś takiego nie widzieliśmy nigdy” ZDJĘCIA

Wczoraj do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie trafił pies, który został „wykopany” z ziemi podczas robót koparką. Lekarze weterynarii robią wszystko, aby uratować zwierzę. Sprawa została zgłoszona na policję.

W poniedziałek, podczas prac koparką w rejonie ul. Przy Torze w miejscowości Zabierzów w powiecie krakowskim, natrafiono na psa, który ugrzązł w błocie. Jak się okazało, zwierzę żyło. Wycieńczony pies trafił pod opiekę lekarzy weterynarii z krakowskiego schroniska.

– Sunia została wyciągnięta z ziemi koparką. Zwierzęta z rowów, ubrudzone błotem przyjmujemy niestety dość regularnie, jednak czegoś takiego jak u tej suni nie widzieliśmy nigdy – przekazało schronisko.

Całe ciało psa pokryte było grubą warstwą ziemi

– Miała duże ilości ziemi w pyszczku, w oczach, ziemia wylatywała jej nosem. W uszach również znaleźliśmy błoto. Trafiła do nas wychudzona, z ropomaciczem – to elementy wskazujące na wcześniejsze i długotrwałe zaniedbanie. Zdajemy sobie sprawę, że scenariuszy może być kilka, ale ciężko uwierzyć widząc tego psa na żywo, że on tylko wpadł do dziury z ziemią – przekazało krakowskie schronisko.

Sprawa została zgłoszona policjantom z Zabierzowa, którzy prowadzą czynności wyjaśniające, mające na celu stwierdzenie czy doszło do znęcania się nad zwierzęciem.

(fot. KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie)