Sobota, 23 września 202323/09/2023

17-latek rzucił się na policjanta, uderzając go głową w twarz FOTO

Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz posiadania znacznej ilość narkotyków, usłyszał 17-latek, który zaatakował policjanta, uderzając go głową w twarz. Przy agresorze mundurowi znaleźli blisko 200 gramów marihuany.

Policjanci z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach w woj. pomorskim, podczas patrolowania miasta, zauważyli przy dworcu mężczyznę, który na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać, co wzbudziło podejrzenie mundurowych.

– Funkcjonariusze podjechali radiowozem do mężczyzny, który zaczął uciekać rowerem. Policjanci, po krótkim pościgu, zatrzymali uciekiniera, a ten poprzez uderzenie głową w twarz interweniującego policjanta oraz szarpanie za mundur naruszył jego nietykalność cielesną – przekazała pomorska policja.

Mundurowi obezwładnili agresora, a następnie wylegitymowali. Okazało się, że jest to 17-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, przy którym policjanci znaleźli blisko 200 gramów marihuany. 17-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Mundurowi w miejscu zamieszkania zatrzymanego znaleźli ponadto wagę oraz pakunek z woreczkami strunowymi.

17-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji.
W piątek policjanci doprowadzili 17-latka do prokuratury, gdzie prokurator rejonowy z Kartuz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

(fot. KPP Kartuzy, źródło KPP Kartuzy)

Komentarze wyłączone