Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Wilk wpadł we wnyki. Trwają poszukiwania kłusownika FOTO

W lesie, w pobliżu Adamowa w woj. mazowieckim odnaleziono rannego wilka. Jak się okazało, zwierzę wpadło w zastawione przez kłusownika wnyki.

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wczorajszego zdarzenia na terenie gminy Strzegowo. W lesie, w pobliżu Adamowa odnaleziono rannego wilka, który wpadł w zastawione przez kłusownika wnyki. Na miejscu interweniowali policjanci oraz pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Wilk trafił do ośrodka rehabilitacji dla dzikich zwierząt.

– Zwierzę doznało głębokich ran, na skutek zaciskających się, metalowych wnyków. Wilk, na czas oswobodzenia z wnyków został uśpiony, a następnie przeniesiony do skrzyni transportowej – przekazała asp.szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.

Ranne zwierzę zostało przewiezione do ośrodka rehabilitacji w Bielsku Białej. Jak określił specjalista z RDOŚ, wilk ma około dwóch lat. Po wyleczeniu zwierzę wróci do lasu

Wilk to gatunek chroniony na terenie całej Polski. Kłusownicy zastawiając wnyki wyrządzają ogromne szkody. Dla zwierząt, to najczęściej śmiertelna pułapka. Bez pomocy człowieka nie są w stanie się z niej wyswobodzić.

Mławska policja ustala wszelkie okoliczności tego zdarzenia i dąży do ustalenia sprawcy, który zastawił wnyki. Zgodnie z Ustawą Prawo Łowieckie, zakładanie urządzeń, przeznaczonych do chwytania lub zabijania zwierząt  jest przestępstwem za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Mława, źródło KPP Mława)

Jeden komentarz

  1. Okolice Mławy czyli województwo mazowieckie. To mogły być azjaci co kebaby prowadzą na wschodnim lub w śródmieściu w okolicach centralnego.