Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Zwłoki kobiety na wersalce, w drugim pokoju spał jej syn. „Przyznał się do zabójstwa”

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 53-latkowi podejrzanemu o zabójstwo matki. Zwłoki kobiety znaleziono na wersalce w jednym z domów na terenie gminy Zadzim w woj. łódzkim.

W niedzielę 22 stycznia po godzinie 18:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonych sąsiadów, którzy poinformowali, że od dłuższego czasu nie mogą dostać się do domu starszej kobiety mieszkającej obok ich posesji.

Policjanci pojechali pod wskazany adres na trenie gminy Zadzim. Na miejscu pracowały już zastępy straży pożarnej.

– Mundurowi po wejściu do pomieszczenia mieszkalnego, zastali zwłoki kobiety na wersalce. W drugim pokoju spał mężczyzna. Kontakt z 53-latkiem był utrudniony. Znajdował się pod wpływem alkoholu. Po badaniu stanu trzeźwości, okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W rozmowie z funkcjonariuszami, przyznał się do zabójstwa 78-latki – przekazała mł.asp. Sylwia Kaźmierczak z KPP w Poddębicach.

Policjanci zatrzymali sprawcę. Mężczyzna okazał się synem zabitej kobiety.  Zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Teraz pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Poddębicach policjanci ustalają szczegóły i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

(fot. KPP Poddębice, źródło KPP Poddębice)

Jeden komentarz

  1. Mi się każdy przyznaje.