Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Ukradł pieniądze z samochodu. Nagrała go kamera WIDEO

42-letni mieszkaniec Żuromina w woj. mazowieckim odpowie za kradzież pieniędzy. Mężczyznę zainteresowała gotówka pozostawiona w samochodzie. Jeszcze tego samego dnia zapukała do niego policja.

Do zdarzenia doszło w minioną środę rano. Jak przekazała policja, prowadzący działalność gospodarczą mieszkaniec Żuromina podjechał samochodem dostawczym z towarem pod swój sklep.

– Gdy wszedł do pomieszczenia, jego samochodem, a raczej wnętrzem i pozostawionymi pieniędzmi zainteresował się przechodzący mężczyzna. Wykorzystując chwilę nieuwagi właściciela, przechodzień ukradł z fotela pasażera 700 złotych – poinformował asp. Tomasz Łopiński z KPP z Żurominie.

Po powrocie do samochodu 54-letni żurominianin zorientował się, że pieniądze zniknęły. Mężczyzna sprawdził nagranie z kamery przed sklepem. Zobaczył jak nieznana mu osoba kradnie pieniądze. Sprawę zgłosił policji.

Mundurowi natychmiast przystąpili do ustalania sprawcy, zabezpieczyli nagranie monitoringu. Na tej podstawie ustalili tożsamość złodzieja. Kilka godzin później sprawca kradzieży pieniędzy został zatrzymany. Udało się odzyskać 600 z 700 złotych, które ukradł. Policjanci zwrócili pieniądze właścicielowi.

Jeszcze tego samego dnia 42-letni mieszkaniec Żuromina usłyszał zarzut kradzieży, do czego się przyznał. W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwo karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone