Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

8 martwych węży zakopanych w ziemi. „Zostały uduszone” WIDEO, ZDJĘCIA

Policjanci z Poznania w woj. wielkopolskim poszukują właściciela lub hodowcy węży. 8 martwych gadów (pytony oraz boa) zostały znalezione w Tarnowie Podgórnym. Biegły z zakresu weterynarii określił, że zostały uduszone.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym zajmują się wyjaśnieniem sprawy znalezienia ośmiu martwych węży. Gady zostały zauważone przez spacerowicza 12 stycznia br. na ogólnodostępnej działce w rejonie ulicy Chlebowej w Tarnowie Podgórnym. Zwierzęta były schowane w czarnym worku i zakopane w ziemi.

– Po przeprowadzeniu oględzin miejsca znalezienia zwierząt oraz wykonaniu sekcji przez biegłego lekarza weterynarii ustalono, że były to węże dusiciele – rodzaju pyton oraz boa mające od 3 do 6 metrów długości. Znajdowały się w różnym stadium rozkładu, a jak wynika z opinii eksperta, przyczyną ich śmierci było uduszenie – przekazała mł.asp. Marta Mróz  z KMP w Poznaniu.

Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Sprawcy, za ich uśmiercenie może grozić nawet do 3 lat więzienia.  

Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące ich właściciela, hodowcy lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości.   

(fot. KMP Poznań, źródło KMP Poznań)

Jeden komentarz

  1. Zadusił je najsilniejszy w hodowli boa dusiciel. Zamykam sprawę.