Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zgwałcenie 17-latki FOTO

Policjanci zatrzymali 40-latka podejrzanego o gwałt i rozbój na 17-latce. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna użył podstępu, aby nastolatka pojechała z nim do Zabrza, a następnie zaprowadził ją do pustostanu w centrum miasta i tam zgwałcił. Decyzją sądu 40-latek został tymczasowo aresztowany.

Do gwałtu doszło w nocy 24 stycznia. Jak przekazała policja, 40-latek poznał 17-latkę na przystanku autobusowym w Sosnowcu, po czym podstępem nakłonił, by pojechała z nim do Zabrza. Następnie zaprowadził ją do pustostanu w centrum miasta, gdzie doszło do gwałtu. Ponadto podejrzany zabrał pokrzywdzonej telefon i zegarek, co przez śledczych zostało zakwalifikowane jako rozbój.

Mężczyzna został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów w poniedziałek, krótko po publikacji jego wizerunku w mediach. Stróże prawa odzyskali też skradziony telefon i zegarek.

– Jak się okazało, 40-latek w chwili zatrzymania był poszukiwany w celu odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za pobicie. Zatrzymany w przeszłości był już karany za przestępstwo zgwałcenia, dlatego za swój czyn odpowiadać będzie w warunkach multirecydywy – przekazała policja.

(fot. KMP Zabrze, źródło KMP Zabrze

Komentarze wyłączone