Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Groził śmiercią ministrowi zdrowia. Najbliższe 5 lat może spędzić w więzieniu

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę, który nawoływał do zabójstwa Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego i groził mu śmiercią.

Jak ustalili mundurowi, Paweł K. w grudniu 2022 roku podczas publicznej transmisji internetowej nawoływał do zabójstwa Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas tej samej transmisji groził mu także śmiercią.

Dzień po tym wydarzeniu, 10 grudnia Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie złożył pisemne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sam minister poinformował poznańskich policjantów wyrażając obawę, że groźby mogą być spełnione.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą zabezpieczyli nagrania transmisji internetowej z 9 grudnia. Przeprowadzili jej analizę, która dała podstawę do wszczęcia postępowania karnego. Złożyli w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wniosek o wszczęcie Śledztwa.

W oparciu o materiał dowodowy prokurator Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wydał nakaz zatrzymania 48-letniego Pawła K. i doprowadzenia go na przesłuchanie. W poniedziałek zatrzymanemu ogłoszono zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia. Dziś sąd będzie rozpatrywał wniosek Policji i Prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

(fot. Policja, źródło KWP Poznań)

2 komentarze

  1. jak zwykle kodziarstwo go uniewinni

    • wręcz przeciwnie, nikomu ma nawet nie przyjść do głowy rozliczanie wierchuszki za nadmiarowe zgony z czasów tej strasznej pandemii,