Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Pożar mieszkania w Zawidowie. „Policjanci bohatersko przystąpili do ratowania życia” FOTO

W budynku wielorodzinnym w Zawidowie w woj. dolnośląskim doszło do pożaru. Policjanci, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu, nie czekając na strażaków, wyważyli drzwi do mieszkania, a następnie z całkowicie zadymionego lokalu ewakuowali poszkodowaną osobę. „Ich działania przyczyniły się do uratowania życia ludzkiego” – przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

W piątek około godziny 15:30 strażacy ze Zgorzelca otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Zgorzeleckiej w Zawidowie.

Po przybyciu pierwszych zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej ustalono, że jako pierwsze na miejscu zdarzenia pojawiły się dwa patrole policji.

– Policjanci wyważyli drzwi do mieszkania, po czym z całkowicie zadymionego lokalu ewakuowali osobę poszkodowaną na zewnątrz budynku. Podjęli jednocześnie pierwsze działania gaśnicze za pomocą gaśnic będących na wyposażeniu radiowozów – przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

W trakcie ewakuacji poszkodowanego, policjanci odnaleźli przewrócony na bok piecyk gazowy zasilany 11 kg butlą z LPG, w której zakręcili zawór i wynieśli na zewnątrz.

Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej oraz na jednoczesnym prowadzeniu działań gaśniczych poprzez podanie jednego prądu wody w natarciu na źródło pożaru. Następnie przekazano osobę poszkodowaną przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

– Na wielkie słowa uznania zasługują policjanci, którzy bohatersko przystąpili do ratowania życia ludzkiego, nie czekając biernie na przybycie pierwszych Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Ich działania przyczyniły się do uratowania życia ludzkiego oraz spowolnienia rozwoju pożaru, który bez ich udziału mógł objąć dalszą część budynku, a nawet doprowadzić do wybuchu gazu z butli LPG – dodała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

(fot. PSP w Zgorzelcu)

Komentarze wyłączone