Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Kierowca autobusu przewoził pasażerów będąc pod wpływem narkotyków ZDJĘCIA

Policjanci z Malborka w woj. pomorskim zatrzymali 38-letniego kierowcę autobusu miejskiego, który przewoził pasażerów pod wpływem narkotyków. Mężczyzna stracił prawo jazdy, niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat.

W miniony czwartek po godzinie 15.00 policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy, na ul. Piaskowej w Malborku, zatrzymali do kontroli autobus miejski. Funkcjonariusze przeprowadzili badania, które wykazały, że 38-letni kierowca był trzeźwy, ale przewoził pasażerów pod wpływem narkotyków.

Narkotester wskazał na obecność  marihuany w organizmie mężczyzny. Policjanci kontrolowali kierowcę po zjeździe na pętlę autobusową, jednak widzieli jak chwilę wcześniej na przystanku z autobusu wysiedli pasażerowie.

– Kierowca został zatrzymany i stracił prawo jazdy. Od mężczyzny pobrano również krew do dalszych badań. Niebawem 38-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – przekazała pomorska policja.

Niewykluczone, że zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie mężczyźnie również zarzutu narażenia życia i zdrowia przewożonych pasażerów. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

2 komentarze

  1. zapalił dzień wcześniej i wykryło…

  2. Mieli cynk?