Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Uwierzyła w miłość „niemieckiego lekarza”. Straciła 100 tys. złotych

Ponad 100 tysięcy złotych straciła mieszkanka woj. mazowieckiego, która uwierzyła w internetową miłość mężczyzny podającego się za niemieckiego lekarza. Zapewniana o szczerości uczuć kilkakrotnie przelała pieniądze na jego konto.

Do policjantów ze Zwolenia zgłosiła się mieszkanka powiatu, która padła ofiarą „internetowej miłości”. Kobieta powiedziała, że w 2022 roku na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się za niemieckiego lekarza ortopedę, który przebywa na kontrakcie z ONZ na jednej z wysp Pacyfiku.

Nowy znajomy bardzo szybko zaczął zapewniać kobietę o swoich uczuciach i oznajmił, że chce się spotkać. Jedyną możliwością spotkania jest urlop za, który niestety trzeba zapłacić. On sam nie mógł opłacić urlopu, ponieważ z wnioskiem o urlop musi wystąpić osoba najbliższa.

Kobieta poinformowała mężczyznę, że nie posiadała pieniędzy, żeby zapłacić za jego urlop.

– Nowy znajomy chcąc utwierdzić szczere intencje wobec kobiety podał jej dane do swojego konta aby mogła skorzystać z jego pieniędzy. W ten sposób wzbudził zaufanie kobiety i utwierdził, że jego intencje są szczere. Niestety konto było fałszywe i pokrzywdzona nigdy nie otrzymała pieniędzy, a sama złapana w sieć kłamstw kilkakrotnie przelewała pieniądze na jego konto, wzięła nawet kredyt w banku i zapożyczyła się u znajomych. Po upływie około pół roku zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i zdecydowała  zgłosić to policji – przekazała mł.asp. Katarzyna Słyk oficer prasowy KPP w Zwoleniu.

W wyniku oszustwa mieszkanka powiatu zwoleńskiego straciła ponad 100 tysięcy złotych.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone