Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

18-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa dwóch kolegów. Grozi mu dożywocie

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabicia swoich dwóch kolegów. Nastolatkowi przedstawiono zarzut usiłowanie podwójnego zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

W miniony piątek po południu policjanci zostali wezwani na jedno z rudzkich osiedli, gdzie w piwnicy jednej z kamienic doszło do kilkukrotnego ugodzenia nożem dwóch mężczyzn. Na miejsce szybko skierowano patrole prewencji i kryminalnych. Obaj ranni musieli szybko trafić na sale operacyjne, a ich życiu zagrażało niebezpieczeństwo.

– Z ustaleń jakich dokonali kryminalni, wynikało, że 18-latek przyszedł do piwnicy gdzie dwaj jego koledzy rąbali drzewo na opał i bez powodu zaczął dźgać ich nożem. Jednemu po pierwszym ciosie udało się uciec i wezwać pomoc, a drugi z kilkoma ranami został w piwnicy – przekazała Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej.

Przestraszony 18-letni sprawca uciekł, jednak po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Na miejscu zdarzenia do późnych godzin wieczornych pracowali policyjni technicy i grupa dochodzeniowo – śledcza. Podejrzanemu przedstawiono zarzut podwójnego usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło KPP w Rudzie Śląskiej)

Jeden komentarz

  1. „Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabicia swoich dwóch kolegów. Nastolatkowi przedstawiono zarzut usiłowanie podwójnego zabójstwa.”

    Gdyby zatrzymali podejrzanego o zabójstwo i postawili mu zarzut kradzieży z włamaniem, to bym się zdziwił…