Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Kradli butle z gazem. Straty to ponad 50 tys. złotych ZDJECIA

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli butle z gazem. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 50 000 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Łodzi prowadzili czynności mające na celu ustalenie sprawców kradzieży butli z gazem. Z uzyskanych informacji wynikało, że osoby poruszające się bordowym renaultem na początku lutego 2023 roku ukradły butle z gazem na jednej ze stacji benzynowej przy ul. Dąbrowskiego. Po kilku dniach dokonali również kradzieży butli na kolejnej ze stacji przy ulicy Kusocińskiego.

Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, analizie monitoringu i dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, stróże prawa bardzo szybko wytypowali sprawców.

8 lutego 2023 roku mundurowi podczas obserwacji łódzkich stacji benzynowych zlokalizowali samochód, którym poruszali się sprawcy kradzieży. 42-latek oraz jego 26-letni kompan nie kryli zdziwienia. Okazało się, że zatrzymani w przeciągu kilku miesięcy kradli butle gazowe również na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, Konstantynowa Łódzkiego, Tomaszowa Mazowieckiego oraz w Sulejowie.

– Łupem padło łącznie 185 butli z gazem o łącznej wartości ponad 50 000 złotych. Łódzcy policjanci odzyskali mienie skradzione z terenu miasta. Jeden z podejrzanych odpowie za dokonanie sześciu kradzieży z włamaniem natomiast jego kompan  za pomoc przy jednym procederze przestępczym. Sprawa ma charakter rozwojowy – przekazała mł. asp. Kamila Sowińska z łódzkiej policji.

Obecnie śledczy prowadzą czynności zmierzające do ustalenia czy zatrzymani nie dopuścili się większej liczby podobnych czynów. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone