Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Tragiczny w skutkach pożar w Zgorzelcu

Jedna osoba zginęła w pożarze domu jednorodzinnego w Zgorzelcu w woj. dolnośląskim. Okoliczności tragicznego zdarzenia są ustalane pod nadzorem prokuratora.

Około godziny 2:20 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w Zgorzelcu przy ul. Walerego Wróblewskiego.

Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

– Kierujący działaniami gaśniczymi w wyniku rozpoznania ustalił, że doszło do zadymienia oraz pożaru w pomieszczeniu mieszkalnym budynku parterowego. W trakcie gaszenia pożaru wraz z przeszukaniem, w kuchni na podłodze odnaleziono osobę, którą następnie ewakuowano na zewnątrz budynku. Osobę ewakuowaną przekazano ZRM. Po przebadaniu osoby poszkodowanej przez ZRM ratownik medyczny rozpoznał zgon – przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

Dalsze działania strażaków polegały na sprawdzeniu pozostałych pomieszczeń lokalu pod względem przebywania osób – nikogo nie znaleziono.

Za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono stropy i ściany w lokalu. Pozostali mieszkańcy budynku ewakuowali się z budynku przed przybyciem ratowników.

Dalsze czynności polegające na ustaleniu okoliczności zdarzenia prowadzili policjanci.

(fot. PSP w Zgorzelcu)

Komentarze wyłączone