Niedziela, 28 maja 202328/05/2023

Zgotował babci piekło. 28-latek odpowie za znęcanie się i groźby

Za znęcanie i groźby wobec swojej 85-letniej babci odpowie 28-latek, który wszczynał awantury, wyzywał, szarpał za ubrania, nie pozwalał kobiecie w nocy zasnąć, a także groził jej pozbawieniem życia.

W miniony czwartek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, zostali powiadomieni o awanturze domowej. Na pomoc funkcjonariuszy wezwała 85-letnia przerażona kobieta.

– Jak się okazało wnuk, który powinien pomagać starszej kobiecie, od kilku dni stworzył ,domowe piekło. Jak oświadczyła pokrzywdzona, od dwóch tygodni nie przespała spokojnie żadnej nocy. Ponadto agresywny wnuk wielokrotnie szarpał ją za ubrania, wyzywał słowami wulgarnymi oraz groził pozbawieniem życia, przez zepchnięcie ze schodów – przekazała policja.

Mundurowi zatrzymali agresywnego młodzieńca, a 85-letnia mieszkanka Węgorzewa złożyła zawiadomienie o znęcaniu.

Zatrzymany 28-latek wkrótce odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją babcią oraz kierowanie wobec niej gróźb.

– Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, obowiązek opuszczenia lokalu oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodała policja.

(fot. Policja, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone