Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Cofając autem dostawczym potrącił 73-latka. Mężczyzna nie żyje FOTO

W Przemyślu w woj. podkarpackim, kierujący autem dostawczym, wykonując manewr cofania, potrącił przechodzącego za samochodem pieszego. Poszkodowany, 73-letni mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Do wypadku doszło w Przemyślu na ul. Równej. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem dostawczym marki Mercedes, 45-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, w trakcie wykonywania manewru cofania, uderzył tyłem pojazdu w przechodzącego za samochodem 73-letnigo mieszkańca Przemyśla.

– Pieszy z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł – przekazała policja.

Kierujący mercedesem był trzeźwy.

Na miejsce wypadku policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczali ślady. Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

(fot. KMP Przemyśl, źródło KMP Przemyśl)

2 komentarze

  1. dziwić się należy co za lekkomyślność żeby przechodzić za samochodem jak słyszał że pracuje silnik.Może to samobójca.

  2. Cóż strefa zamieszkania, kierowca ponosi odpowiedzialnośc w kazdym przypadku. Zapewne temu kierowcy dostawczaka nieznane były zasady strefy zamieszkania. Jest to zbyt obszerny materiał do opanowania dla 70-80% kierowców , a z przestrzeganiem zasad jest jeszcze gorzej.
    WARTO WIEDZIEĆ KIERWCY!!!!!