Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Jechał slalomem po ekspresówce, miał 1,5 promila. Mówił, że „wypił kilka piw i wino” FOTO

1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca BMW, który jechał slalomem po drodze ekspresowej S8. Mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji świadka, który wyciągnął obcokrajowcowi kluczyki ze stacyjki i powiadomili policjantów. 26-latek trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci z Wyszkowa otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty na trasie S8 w Deskurowie. Na miejsce został wysłany policyjny radiowóz.

W rozmowie ze zgłaszającym ustalono, że zwrócił on uwagę na BMW, ponieważ kierowca jechał slalomem i zajeżdżał drogę innym samochodom. Zgłaszający postanowił zareagować i zmusił kierowcę osobówki do zatrzymania na pasie awaryjnym. 

Kiedy podszedł do kierowcy od razu wyczuł od niego alkohol. Mężczyzna bez wahania wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. 

– Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że 26-letni obcokrajowiec przebywający w Polsce zaledwie kilka miesięcy miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak oświadczył, w nocy wypił kilka piw i wino, po czym wybrał się w podróż do swojej dziewczyny – przekazał kom. Damian Wroczyński oficer prasowy KPP w Wyszkowie.

26-latek już usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.  Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

(fot. KPP Wyszków, źródło KPP Wyszków)