Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

„Uderzył młotkiem w głowę swoją żonę i ranił ją nożem”. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 75-letni mieszkaniec gminy Czermin w woj. podkarpackim, który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa. „Mężczyzna uderzył młotkiem w głowę swoją żonę i ranił ją nożem w okolicę ucha i dłoni” – przekazała policja.

Do zdarzenia doszło 9 marca br., w jednej z miejscowości w gminie Czermin.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 75-latek wszedł do kuchni, gdzie znajdowała się jego żona i uderzył ją młotkiem w głowę, a następnie ugodził nożem kilkakrotnie w ucho i dłoń. Słysząc krzyki kobiety i wołanie o pomoc, na ratunek przeszedł jej syn, który znajdował się w domu, to on obezwładnił atakującego mężczyznę i wezwał pomoc – przekazała podkarpacka policja.

Żona sprawcy z urazem głowy, ucha i szyi została hospitalizowana, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 75-latek został zatrzymany przez policjantów, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy.

Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty. Na wniosek prokuratory, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet kara dożywotniego więzienia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mielcu.

(fot. KPP Mielec, źródło KPP Mielec)