Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Ludzkie szczątki odkryte podczas prac kanalizacyjnych. Właścicielka posesji o wszystkim wiedziała FOTO

Na terenie jednej z posesji w miejscowości Nockowa w woj. podkarpackim, podczas prac kanalizacyjnych wykopano szczątki ludzkie. Jak się okazało, właścicielka posesji nie była zaskoczona tym faktem i opowiedziała policjantom, jak doszło do tej tragedii.

W ubiegłym tygodniu pracownicy wykonujący kanalizację w miejscowości Nockowa, na jednej z posesji natknęli się na ludzkie szczątki.

– Operator koparki na głębokości kilkudziesięciu centymetrów odkopał ludzkie kości. O swoim znalezisku natychmiast poinformował policję. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie – przekazała policja.

Jak się okazało, starsza kobieta, która jest właścicielką posesji, będąc dzieckiem, była świadkiem, jak rosyjski żołnierz zastrzelił młodego polskiego żołnierza.

– Jak relacjonowała kobieta, do zdarzenia doszło w czasie II wojny światowej na podwórku jej domu rodzinnego. Pomimo, że o tym fakcie zostały powiadomione ówczesne władze lokalne, nikt nie zabrał ciała żołnierza, dlatego tez pochówku na tej posesji dokonał jej ojciec – poinformowała podkarpacka policja.

Szczątki zostały zabezpieczone do dalszych badań. O sprawie został poinformowany Instytut Pamięci Narodowej.

Być może, uzyskane informacje pozwolą odtworzyć dokładne okoliczności śmierci żołnierza i ustalić jego tożsamość.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

2 komentarze

  1. Wyzwoliciele, psia mać!