Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Pościg za poszukiwanym 42-latkiem WIDEO, ZDJĘCIA

Policjanci z Kutna po pościgu zatrzymali 42-latka, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i dodatkowo jest poszukiwany listem gończym.

Wczoraj policjanci z Kutna zauważyli kierującego samochodem marki Volkswagen, który wyglądem przypominał osobę poszukiwaną listem gończym.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania pojazdu używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Na ich widok kierowca gwałtownie przyśpieszy i kontynuował dalszą jazdę. Zdesperowany 42-latek uciekał ulicami Kutna, a następnie wyjechał poza miasto w stronę miejscowości Bielawki łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego. Do pościgu sukcesywnie dołączały kolejne patrole.

W miejscowości Sieraków policjanci wykorzystali oznakowany radiowóz do zablokowania drogi ucieczki piratowi. Tym manewrem uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy.

– Desperat widząc, że nie ma możliwości przejazdu, gwałtownie zahamował, wyskoczył jeszcze z jadącego samochodu i zaczął uciekać przez pobliskie pola. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego po chwili pieszego pościgu zatrzymali i obezwładnili mężczyznę. Tak jak typowali policjanci, był to 41-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego  poszukiwany listem gończym  do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 3 miesięcy – przekazała mł.asp. Daria Olczyk z KPP w Kutnie.

Jak ustalili mundurowi, 42-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pojazd którym się poruszał nie posiadał badań technicznych ani ubezpieczenia OC. Mężczyzna trafił już za kraty. 

42-latek usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także poniesie odpowiedzialność za popełnione wykroczenia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. KPP Kutno, źródło KPP Kutno)

Komentarze wyłączone