Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Kierowca auta osobowego ciężko ranny po czołowym zderzeniu z ciężarówką ZDJĘCIA

Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek rano w Olsztynie. W wyniku zderzenia auta osobowego i ciężarówki ranna została jedna osoba. Do jej wydobycia strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Kilka minut przed godziną ósmą rano służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem dwóch pojazdów, do którego doszło na ul. ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. Samochód osobowy zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym.

– Strażacy na miejscu wypadku zastali potężnie rozbity samochód osobowy, w którym uwięziony był przytomny mężczyzna. Strażacy natychmiast przystąpili do wykonania dostępu do poszkodowanego. Przy pomocy hydraulicznych narzędzi ratowniczych usunęli dach z pojazdu oraz rozparli zdeformowane elementy karoserii, a także odciągnęli kolumnę kierowniczą. Poszkodowany został wydobyty z pojazdu i przekazany zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego – przekazał st. kpt. Grzegorz Różański z KM PSP w Olsztynie.

58-letni mężczyzna z licznymi obrażeniami został zabrany do szpitala. Drugi uczestnik zdarzenia – kierowca zestawu ciężarowego nie odniósł obrażeń.

Dokładne okoliczności ustalają policjanci.

(fot. PSP w Olsztynie)

Komentarze wyłączone