Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Potrącony pies utknął w zderzaku auta. Na pomoc ruszyli strażacy ZDJĘCIA

Dzięki interwencji strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowie w woj. łódzkim, udało się uratować psa, który po potrąceniu został zakleszczony w zderzaku samochodu osobowego.

W minioną sobotę około godziny 19.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Soczówki na drodze wojewódzkiej nr 746, w powiecie opoczyńskim.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 21-letni kierujący samochodem osobowym marki Peugeot potrącił psa, który nagle wbiegł na jezdnię. Zwierzę w wyniku zdarzenia zostało uwięzione w zderzaku pojazdu. Do jego uwolnienia konieczna okazała się pomoc strażaków.

– Nasze zadanie polegało na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu zakleszczonego w zderzaku psa przy pomocy nożyc hydraulicznych. Po uwolnieniu zwierzę zostało odebrane przez pracowników UG w Żarnowie – przekazali strażacy z OSP KSRG Żarnów.

Policjanci, którzy zjawili się na miejscu próbowali ustalić właściciela psa, jednak bezskutecznie. W sprawie prowadzone jest postępowanie o wykroczenie.

(fot. OSP KSRG Żarnów)

Komentarze wyłączone