Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Pościg za seicento. 22-latek miał sądowy zakaz kierowania, a przy pasażerze znaleziono narkotyki ZDJĘCIA

Policjanci po pościgu zatrzymali 22-latka kierującego fiatem seicento, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami, zaś przy jego pasażerze znaleziono narkotyki. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci z chorzowskiej drogówki w sobotę rano zwrócili uwagę na czerwonego fiata seicento, którym jechało trzech mężczyzn. Mundurowi chcieli zatrzymać samochód do kontroli drogowej, jednak kierujący zlekceważył policyjne sygnały i gwałtownie przyspieszył. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

– Uciekający mężczyzna łamał wszelkie przepisy drogowe. Nie zwracał uwagi na znaki, a wyjeżdżając z jednej z podporządkowanych ulic, omal nie doprowadził do zdarzenia drogowego. Gdy ulicy Katowickiej stróże prawa próbowali zrównać radiowóz z seicento, kierowca gwałtownie zmienił pas, zajechał im drogę i uderzył w radiowóz – przekazała śląska policja.

Następnie pościg przeniósł się na ulice Piekar Śląskich. Tam stróże prawa, na ulicy Oświęcimskiej ustawili blokadę, jednak mężczyzna ominął ją, wjeżdżając na chodnik. Ostatecznie szaleńcza jazda została przerwana chwilę po tym, jak fiat uderzył w krawężnik.

– Jak się okazało, kierowca fiata – 22-latek ze Świętochłowic ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca był trzeźwy, pobrano mu krew do badań na obecność narkotyków. Odpowiedzialności nie uniknie również 20-letni pasażer, przy którym mundurowi znaleźli narkotyki – dodali mundurowi.

22-latek został objęty policyjnym dozorem. Oprócz zlekceważenia sądowego zakazu odpowie też m.in. za ucieczkę przed policjantami. Za popełnione przestępstwa grozi mu 5 lat więzienia.

(fot. KMP Chorzów, źródło KMP Chorzów)

Komentarze wyłączone