Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

16-latek poluzował śruby w rowerze znajomego. Doszło do wypadku

16-latek poluzował śruby w rowerze należącym do jego znajomego, w wyniku czego młody cyklista po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, wywrócił się, doznając licznych obrażeń ciała. Teraz o losie nieodpowiedzialnego 16-latka zadecyduje sąd.

W minioną niedzielę policjanci z Gubina w woj. lubuskim otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, które naraziło pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu.

– Pokrzywdzony po tym jak spotkał się ze znajomymi wsiadł na rower, chcąc odjechać do domu. Zanim to zrobił, jeden z kolegów ostrzegł go, żeby sprawdził rower. Ten z uwagi na pośpiech, nie dopytał o co chodzi i ruszył. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, wywrócił się i uderzył głową w asfalt – przekazała komisarz Justyna Kulka rzecznik prasowy KPP w Krośnie Odrzańskim.

Okazało się, że śruby mocujące kierownicę i koło były poluzowane, w wyniku czego zamiast ominąć dziurę cyklista wjechał w nią, tracąc koło.  Zamroczony i zakrwawiony wstał i wrócił do znajomych, którzy pomogli mu i wskazali osobę, która była przy jego rowerze, gdy ten był w sklepie. Okazało się, że jest on znany pokrzywdzonemu.

Młody mężczyzna w wyniku upadku doznał licznych otarć, stłuczeń oraz ukruszenia zębów. Dalsze badania specjalistyczne wykażą, czy nie ma on innych urazów.

Brak wyobraźni ze strony 16-latka , skutkował narażeniem pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Sprawa skierowana zostanie do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich w Krośnie Odrzańskim, który podejmie dalsze decyzje w jego sprawie.

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Komentarze wyłączone