Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Wiózł 7 dzieci w 5-osobowym aucie. Jedno z nich stało w bagażniku

Skrajnym brakiem rozsądku wykazał się kierujący autem osobowym, który przewoził 7 dzieci w 5-osobowym aucie. Jedno z nich stało w bagażniku. Jakby tego było mało, okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą pojazdu, gdyż ma aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj po południu w powiecie lęborskim policjant zauważył, że w jadącym drogą publiczną samochodzie osobowym typu kombi, na miejscu pasażera, znajduje się dwoje dzieci, a kierowca nie korzysta z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusz postanowił zatrzymać pojazd do kontroli.

– Okazało się, że w aucie przeznaczonym do przewozu 5 osób, poza kierowcą znajduje się łącznie… siedmioro pasażerów – dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat. Jedno dziecko… stało w bagażniku auta, trzymając się zagłówka fotela, a czworo siedziało na tylnej kanapie. Żadne nie było zabezpieczone w jakikolwiek sposób przed ewentualnym zdarzeniem drogowym – przekazała pomorska policja.

Jakby tego było mało, okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Nieodpowiedzialny kierujący tłumaczył, że zależało mu na szybkim dowiezieniu dzieci do babci.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu pomimo sądowego zakazu. Odpowie też za przewożenie pasażerów niezgodnie z przepisami i inne wykroczenia drogowe. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna, a na jego konto może trafić ponad 50 punktów karnych.

(fot. KPP Lębork, źródło KPP Lębork)

Komentarze wyłączone