Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

4-tonowa kontrabanda o wartości 2,4 mln złotych zabezpieczona przez policjantów ZDJĘCIA, WIDEO

Policjanci z Łęczycy w woj. łódzkim zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o przestępczy proceder. Uszczuplenie podatku akcyzowego zabezpieczonej przez stróżów prawa blisko 4-tonowej kontrabandy oszacowano na ponad 2,4 mln złotych.

We wtorek, 28 marca policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy pojechali na jedną z posesji w gminie Grabów. Jak wynikało z ich własnych ustaleń miała tam się odbywać nielegalna produkcja wyrobów akcyzowych.

– Kiedy stróże prawa weszli na wytypowaną posesję, zatrzymali tam trzech mężczyzn w wieku 26, 37 i 42 lata mających związek z tym przestępstwem. Przeszukując pomieszczenie gospodarcze funkcjonariusze zabezpieczyli 956 kg krajanki tytoniowej i blisko 3 tony suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy – przekazał asp. sztab. Mariusz Kowalski Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy.

Dodatkowo w ręce stróżów prawa wpadła maszyna służąca do jego cięcia. W rezultacie przechwycono blisko cztery tony kontrabandy, której wstępna wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to ponad  2,4 miliona złotych.

Jeden z zatrzymanych to mieszkaniec powiatu łęczyckiego, a pozostali to mieszkańcy województwa wielkopolskiego. Wszyscy usłyszeli już zarzuty dotyczące paserstwa akcyzowego, które jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności i wysoką karą grzywny. Dalsze postępowanie w tej sprawie będą prowadzić funkcjonariusze Łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej.

(fot. wideo Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone